piątek, 28 marca 2014

25 marca 2014


Szukamy ciekawostek dotyczących wybranych miast/miejsc.




Okazało się, że podstawowym czynnikiem umożliwiającym dotarcie do szukanej przez nas treści jest odpowiedni sposób tworzenia zapytania. To, jak je sformułujemy decyduje o wynikach, jakie wyświetlą się w wyszukiwarce. Pani powiedziała, że najlepsze wyniki osiąga się poprzez wpisywanie fraz z mianowniku, ponieważ wiele stron zawiera spisy zagadnień zapisywanych właśnie w tym przypadku. W tym miejscu warto dodać, że wyszukiwarka Google nie rozróżnia wielkich i małych liter, dlatego nie musimy tracić czasu na wciskanie dodatkowych klawiszy.

Warto stosować również:

Cudzysłowy – jeżeli zależy nam na znalezieniu konkretnego ciągu słów, np. fragmentu wiersza lub piosenki, wpisując go w wyszukiwarce Google nie trafimy od razu na szukaną przez nas treść.

Plus i minus – Stawiając znak + przed słowem we wpisanej frazie mówimy wyszukiwarce, że jest zwrot konieczny do uwzględnienia w wynikach wyszukiwania. Jeżeli natomiast zastosujemy znak – przed słowem wpisanym we frazie przekażemy informację, żeby wyszukiwarka nie pokazywała nam wyników zawierających to słowo.

AND i NOT – operatory AND i NOT pełnią tę samą funkcję co znaki plus i minus przed słowami we wpisanej frazie.

Wybrana strona – czasem chcemy znaleźć konkretną informację na wybranej stronie internetowej, wtedy wyszukiwaną frazę należy zakończyć słowem site: a następnie bez oddzielenia spacją podajemy adres lub nazwę strony.

Typ pliku – inną godną uwagi opcją oferowaną przez wyszukiwarkę Google jest możliwość zawężenia wyników wyszukiwania jedynie do określonego formatu pliku np pdf. Wtedy najskuteczniej dotrzemy do właściwego wyniku wyszukiwania wpisując frazę ,a potem filetype:pdf







11 marca 2014

Dzisiaj nastąpił wstępny przydział obowiązków poszczególnym członkom grupy.

Postanowiliśmy wykonać mapę Wisły, na której zaznaczymy trasę planowanego spływu kajakowego. Teraz musimy zdecydować, do których miejscowości chcemy zawitać, no i oczywiście po co ?



Ustaliliśmy, że trzeba będzie ustalić :
  1. ilość noclegów, 
  2. miejsca noclegów, 
  3. koszt noclegów i wyżywienia, 
  4. koszt wypożyczenia sprzętu wodnego
  5. koszt dojazdu do miejsca startu oraz powrotu z "mety" do domu
  6. jeżeli będziemy zwiedzać, to ewentualne koszty biletów wstępu
Planując wycieczkę musimy ustalić również termin wycieczki oraz zaplanować rozrywkę ( np. wieczorne ognisko z szantami ).

Skoro wycieczka będzie odbywać się szlakiem wodnym istotny bardzo staje się ubiór i ekwipunek. Kto nam powie co mamy ze sobą zabrać ?!!! Może jakiś żeglarz. No to musimy takiego znaleźć i wypytać o to i owo.

No, nazbierało się tego trochę. Damy chyba radę ? 





25 luty 2014

Wisła przepływa przez wiele bardzo ciekawych miast. Chociaż obecnie jej rola w żegludze śródlądowej mocno osłabła, to jednak z tej perspektywy zwiedzanie wygląda inaczej, ciekawiej. 


Chcemy w naszym projekcie:
- pokazać ciekawe miejsca związane z  Wisłą
- zaplanować wycieczki wzdłuż Wisły

Ustaliliśmy więc na dzisiejszym spotkaniu, że tematem  przewodnim będzie "Co pomoże odkryć nam Wisła?" . Ruszamy więc tropem tej tajemnicy ;).